Czy TEST na COVID19 jest wymagany ?

 • wszyscy podróżni udający się na Zanzibar zobowiązani są do okazania po przylocie zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na obecność COVID-19 w j. angielskim. Test RT-PCR powinien być wykonany maksymalnie na 96 godzin przed przylotem na Zanzibar.
 • obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu nie dotyczy dzieci do lat 5
 • po przylocie na Zanzibar i kontroli pod kątem COVID-19, osoby wykazujące symptomy choroby lub przybywające z krajów wysokiego ryzyka, mogą zostać poproszone o wykonanie szybkiego testu na własny koszt (cena: ok. 25 USD/os.)
 • na lotnisku na Zanzibarze należy dodatkowo wypełnić kartę informacyjną dotyczącą stanu zdrowia pod kątem COVID-19

Gdzie zrobić test wracając z Zanzibaru do Polski?

Zwolnione z kwarantanny po powrocie do Polski są osoby, które posiadają negatywny wynik testu na COVID-19 wykonanego w ciągu 24 godzin przed przekroczeniem granicy Polski . Test można wykonać zarówno na Zanzibarze na lotnisku za 25$/os, jak i na polskim lotnisku przed przekroczeniem granicy(ok.150zl/os)

Czy warto kupować wycieczki na plaży?

Na plażach jest wielu handlarzy, u których można kupić dosłownie wszystko. Proponują wycieczki, nurkowanie, transport... Ceny mogą być bardzo różne. Korzystając z usług ulicznych handlowców warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

 • Na Zanzibarze legalnie oprowadzać mogą tylko licencjonowani przewodnicy. Więc warto sprawdzić licencje takiego przewodnika.
 • Transport turystów mogą wykonywać tylko licencjonowani przewoźnicy, którzy mają licencje taksówkarską, czyli wszystkie samochody posiadające czerwone tablice rejestracyjne.
 • Warto też się upewnić czy wszystkie opłaty są wliczone w oferowaną przez sprzedawcę cenę. Często jest tak, że turyści podczas wycieczki muszą dopłacać za wstępy do różnych obiektów turystycznych.

Aby uniknąć sytuacji, że policja nakłada mandat za nie przestrzeganie wyżej wymienionych wymagań najlepiej korzystać tylko ze sprawdzonych biur.

Kupując wycieczki przez stronę www.wycieczkinazanzibarze.pl mają Państwo pewność, że wszystkie te warunki zostały spełnione i wycieczki są organizowane bezpiecznie i legalnie.

Gdzie znajdują się najładniejsze plaże na Zanzibarze?

Zanzibar słynie z bajecznych plaż, które nadają rajskości tego cudnego miejsca. Znajdziecie tu jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Jednak nie cała wyspa wygląda tak rajsko. Dlatego wybierając hotel na wymarzone wakacje warto zapoznać się z okolicą i wybrać go przy najpiękniejszej plaży.

 • Naszym zdaniem najpiękniejsze plaże znajdują się w okolic Kendwa - Szeroka, długa, bielusieńki piasek jak mąka, palmy, wszystkie możliwe kolory oceanu… Pływy nie są tu tak bardzo odczuwalne, można więc kąpać się w oceanie przez cały dzień. Z racji tego, iż wioska leży w północno-zachodniej części wyspy, wieczorami można tu także podziwiać zachody słońca.
 • Na drugim miejscu umieszczamy plaże na Jambiani. Zobaczycie tam charakterystyczne długie odpływy. Ten uciekający ocean tworzy tu swoisty obrazek, którego prawdopodobnie nie zobaczycie nigdzie indziej na świecie. 
 • Dalej możemy umieścić plaże w Kiwengwa, Matemwe, które też mają swoją raskość, przepiękne kolory wody, sand banki...
 • Jeszcze polecamy podczas pobytu na Wyspie wybrać się na plaże Mtende Beach. Przepiękne skalisty brzeg z którego odkrywają się cudne widoki na lagunę.